Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Babalar ve Oğullar PDF İndir

1862 yılında yayımlandığında Rus okurları ve eleştirmenleri derinden sarsan Babalar ve Oğullar’da Turgenyev, edebiyatta sık sık karşımıza çıkan “öfkeli genç adam”ların olağanüstü bir erken örneğini Bazarov ile yaratıyor.

Babalar ve Oğullar Özet

Babalar ve Oğullar, Rusya’nın çalkantılı bir dönemine Bazarov karakteriyle mercek tutuyor. Genç Arkadiy Petroviç’in babası, okulunu bitirip dönen naif oğlunu tanıyamaz: Beraberinde getirdiği arkadaşı, yerleşik prensipleri, otoriteyi ve inançları tamamen reddeden genç Bazarov, oğlunun aklını kendi sapkın fikirleriyle zehirlemiştir.

Adından da anlaşılacağı gibi babalar kuşağı ,ataerkil topplumun sarsılmaz saymakla direndiği sağtöre inancını, oğullar ise, bütün töreleri yok sayma savaşını temsil ederler.

Babalar ve Oğullar Kitabı Özet

Toprak beyliğini ve Rus toplumunun tüm geleneksel değerlerini söküp atmak isteyen ve kendini nihilist olarak tanımlayan bu genç adam, Arkadiy’nin Batıcı babasını ve amcasını dehşete düşürmüştür.

Kitabın anafikri her zaman yeni nesil ile eski nesil arasında bir çatışma olduğu. Bu çatışmanın nesillerin yetiştiği ortam ve görüş açılarının değiştiğinde kaynaklandığıdır. Bu yüzden her nesil birbirine anlayış içinde yaklaşmalı ve olumlu davranmalıdır. Onlara olumlu yaklaştığımız sürece kendimizi daha da geliştireceğimizdir.

Babalar ve Oğullar PDF İndir gibi bir çok kitabı web sitemizden bulabilir, indirebilirsiniz!