Bin Muhteşem Güneş PDF İndir

3.0/5 Değerlendirme: 2
Kitap Yazarı
Halid Hüseyni

Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Bin Muhteşem Güneş PDF İndir

Meryem, dünyaya talihsiz bir şekilde gözlerini açmıştır, evlilik dışı bir ilişki ile doğmuştur. Meryem’in babası onları istemez ve Meryem’in annesi Nana ile bir kulübede yaşarlar. Günlerden birinde Meryem babasını ziyaret etmek ister ve babasının yanına gider. Meryem’in babası Meryem’i istemez ve evine tekrar gönderir Meryem ise eve geldiği zaman psikolojik sorunları olan annesinin kendisini astığını görür.

Bin Muhteşem Güneş Özet Konusu

Aslında her şey  bu noktadan itibaren başlar ve Meryem olay üzerine babası ile beraber kalmak zorunda kalır fakat babası Meryem’i göndermeyi kafasına koyar. Babası Meryem’in Raşit isimli orta yaşlı bir adamla evlendirmek ister. Meryem istemeyerek evlenir ve aynı zamanda Meryem’i berbat bir hayat bekler. Meryem Raşit’in çocuğunu düşürür bu sebeple Raşit Meryem’e kötü davranmaya başlamaktadır. Meryem artık kötü bir hayat sürmeye başlar ve düşürdüğü çocuk yüzünden sürekli olarak suçlanırken Leyla ile tanışır. Bin Muhteşem Güneş PDF İndir

Leyla, Meryem ile aynı kadere sahiptir ve Afganistan içerisinde kadın olmanın zorluklarını yaşamaya başlar. Leyla, Meryem’in komşusudur ve yalnız bir kadındır Raşit ise Leylaya göz dikmiştir ama Leyla Tarık isminde birine aşıktır. Leyla Tarık’tan hamiledir fakat bunu gizleyerek Raşit ile evlenir. Olaylar geliştikten sonra Meryam Raşit’i öldürür, sonrasında asılır Leyla ülkeden kaçar fakat ülkede savaş bitince tekrar gelir.

  • Meryem, baş karakterlerden biridir ve hayata şansız bir şekilde başlar, evlilik dışı doğan bir karakterdir.
  • Meryem’in babası, Meryem’i istemeyen her şeye sebep olan kötü karakterdir ve Meryem’i sürekli kapı dışarı eder.
  • Raşit, Meryem’in zorla evlendiği orta yaşlı bir karakterdir, kitabın başlarında iyi davranır fakat sonrasında çocuk düşünce kötü davranmaya başlar.
  • Leyla, Meryem’in komşusudur, yolları Meryem ile kesişir, Afganistan’da çıkan savaştan dolayı abilerini kaybeder. Leyla Tarık’ın bebeğine hamileyken Raşit ile evlenir.
  • Tarık, Leylanın kalbinde olan kişidir ve Leyla’nın tek hayali Tarık ile evlenmektir.

Kitabı satın almak için tıklayın. Bin Muhteşem Güneş PDF İndir gibi kitapları sitemizden bulabilirsiniz.