pdfkitap
Empati – Adam Fawer

Empati – Adam Fawer

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2008
Eklenme: Ekim 12th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 409
Yazar: Adam Fawer
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
184 Kişi Tarafından Görüldü

Empati Kitabına Göre,

İnsanların duygularına ve düşüncelerine hükmedebilen çocukları bularak kendi isteklerine göre yetiştirerek bu çocukları kullanmak isteyen bir düzendir. Başkahramanlardan biri olan Darian, bu düzenin sürmesi için kendisi gibi olan böyle çocukları para karşılığında toplamaktadır. Öğretmen olan Laszlo Kuehl ile yolları kesişir. Laszlo ise dünyada ki kendisi gibi olan çocukları bularak eğitmektedir. Darian farklı kimliklere bürünerek hedefine ulaşabilen ve pek çok erkeği baştan çıkarabilen bir kadın olmasının yanı sıra psişik güçlere de sahiptir. Darianın yeni hedefi ise Laszlo’u baştan çıkararak onun eğittiği çocuklardan ikisini ele geçirmektir. Bu çocuklardan biri Winter Zhi’dir. Bu çocuk popüler ve pozitif elektriğiyle dikkat çeken bir kız çocuğudur. Diğer çocuk ise Elijeh Kohan adında, içine kapanık ve etrafındakiler tarafından dışlanan bir erkek çocuğudur. Darian’ın Laszlo’u kendine aşık edip kandırması uzun sürmez. Laszlo öyle bir aşka düşer ki Darian’ın her söylediğine inanarak çocukların başka bir eyalette daha iyi bir eğitim alacaklarına ikna olur. Empati kitabının diğer ana karakteri olan Jill yetimdir ve diğer karakterlere göre çok daha büyük psişik güçlere sahip olan biridir. Manastırda bir rahibeyi baştan çıkararak Peder Sullivan’a yakalanır ve bunun üzerine zindana kapatılır.

Genel Olarak Kitabın Konusu

Kitap iki kısımda incelenmektedir. Birinci kısım çocukluk yıllarıdır. İkinci kısım ise Eljeh ve Winter’in olgunluk dönemleridir. Bu dönem içerisinde olay beş ana karakterle ilerlemektedir. Duygusallık, aksiyon ve sürprizlerin yer aldığı kitap pek çok kişi tarafından sevilerek okunmaktadır.

 

D&R Yorumlarından Bazıları Şu Şekilde ;

“Olasılıksız kitabının metini herkezden duydum .Okumaya ne yazık ki fırsatım olmadı .İlk empatiyi okumayı tercih ettim ve pişmanda değilim.Mükemmel bir kurgusu vardı.Sonunda yok artık dedim.Hikaye askıda kaldı gibi inşallah devamı gelir kitabın .Bu arada böyle bir kitabın filmini kesinlikle yapmalılar .(Boleyn kızı , Da Vinci gibi yetersiz ve kusurlu olmaz inşallah )”

“bu kitabı okuyan hemen bitirmek için can atacak çünkü okudukça elinizden bırakamayacaksınız”

Kitapyurdu Yorumlarından Bazıları Şu Şekilde ;

“Olasılıksızın gölgesinde kalan bir kitap olmuş. Ama Adam Fawer okumayı sevenler mutlaka almalı”

“Olasılıksız sevenler,okuyun”

“Olanaksız kadar olmasa da güzel kitap.”

Bir önceki yazımız olan David Morrell - Taşların Kardeşliği başlıklı kitabımızda david morrell, devlet ve Drew MacLane Vermont hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsiniz