pdfkitap
Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında – Haruki Murakami

Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında – Haruki Murakami

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Yıl: 2007
Eklenme: Ekim 19th, 2016
Dil: Türkçe
Sayfa: 157
Yazar: Haruki Murakami
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
327 Kişi Tarafından Görüldü

Kitap Özeti,

Sınırın güneyinde güneşin batısında hayattan neler istenilebileceğini konu alan bir kitap olarak karşımıza çıkmaktadır. Kitabın ana karakterlerinin Hacime ve Şimamato olduğu görülmektedir. Şimamato’nun doğuştan ayağında bir aksaklık olması bu ikilinin birbirleriyle olan ilişkilerini kuvvetlendirmekte ve daha yakın iki arkadaş olmalarına olanak sağlamaktadır. Beraber kitap okuyan, güzel plaklar dinleyen bu ikili birbirlerine gitgide bağlanıyor. İlerleyen dönemde birbirleriyle iyi bir sevgili olabilecek olan bu ikili, Hacime’nin liseyi okumak için şehir dışına gitmesi ve Hacime’nin gereksiz korkaklığı sebebiyle birbirlerinden uzaklaşıyor ve konuşamaz oluyorlar.

Bu sıralarda ikisinin de hayatlarına başkaları giriyor. Özellikle Hacime birçok kızla farklı ilişkiler yaşıyor Şimamato gibi o kadınlara da kötü davranıyor onları da kırıp incitiyor. Bu dönemde eski arkadaşı Şimamato’yu unutamasa da ondan ne yaparsa yapsın bir türlü haber alamıyor. Yıllar sonra Hacime evleniyor güzel bir eşi ve 2 kız çocuğu olan Hacime hiç beklemediği bir anda Şimamato ile karşılaşıyor. İlk karşılaşma da birbirine hiç dokunamayan ikili sadece eski günleri anmakla kalsa da gün geçtikçe fark ediyorlar ki birbirlerine ölesiye âşıklar. Haruki Murakami Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında kitabında ‘Mutlu aşk yoktur’ insanlar ne yaparsa yapsın kader kendi oyununu oynar temasını işlemektedir. Genelde okuması zor olan Haruki Murakami kitaplarının anlaşılması güç olsa da harika temalar ve konular çevresinde gelişmektedir.

Kitap Yurdu Yorumları Şu Şekilde,

“Harika bir kitap. Bir Murakami klasiği daha. Her kitabında bu yazarın dehasına,kurgusuna, hikaye anlatımına tekrar tekrar hayran oluyorum. Dilerim bir gün tanışıp, sohbet edebiliriz.Ve elbette kitaplarından birini imzalatmak isterim.”

“Çok sıradan bir olay biraz müzikle ve baygınlık veren abartılı bir cinsellikle kotarılmaya çalışılmış. İnsana bir şey katan bir kitap değil. Seçim sizin.”

“Kitap güzeldi sürükleyiciydi yalnız konusu bana biraz vasat geldi. Ve birçok soru işareti ile bitirdim kitabı. Bir de kitapla ilgili ayrıntıya çok yer vermek istemem ama yazarın, beni çok fazla heyecanlandırdığı kısımlara cevap vermesini yetersiz buldum. Ama çok ustaca anlatım ve sürükleyici bir kitap olduğu kesin.”

Ayrıca Pdfkitap.net Üzerinden Sıdıka – Atilla Atalay Kitabına da Ulaşabilirsiniz.

Pdf Kitap, Dünya Romanları, E-kitap roman

Bir önceki yazımız olan Zahir - Paulo Coelho başlıklı kitabımızda indir, Paulo Coelho ve pdf kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

“Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında – Haruki Murakami” için 1 Yorum

Yorum Yapabilirsiniz