Vurun Kahpeye Halide Edip Adıvar PDF İndir

4.7/5 Değerlendirme: 3
Kitap Yazarı
Halide Edib Adıvar

Bu kitabı bildirin.

Açıklama

Vurun Kahpeye Halide Edip Adıvar PDF İndir

Halide Edip Adıvar’ın ölümsüz eserlerinden biri olan Vurun  Kahpeye adlı eserin konusu ve içeriği hakkında kısa bilgiler. Vurun kahpeye romanında Aliye adlı genç ve idealist bir öğretmenin bir köyde Yunanlılara ve cahil köy halkına karşı verdiği mücadeleyi anlatan bir eserdir. Bir öğretmenin gözüyle Anadolu ve Kurtuluş Savaşı anlatılmıştır. Halide Edip Adıvar’ın önemli eserlerden biridir.

Vurun Kahpeye Halide Edip Adıvar Özet

Bir öğretmen gözüyle Kurtuluş Savaşı’nı anlatması açısından önemlidir. Halide Edip Adıvar son derece gerçekçi ve detaylı anlatımı ile o anları kaleminin gücü ile anlatmıştır. O dönemde hayatlarını , canlarını önemsemeyen kahraman kadınların etkili yönlerini eserde görmekteyiz. Roman , dönem için bir kanıt, belge niteliği taşımaktadır.

Vurun Kahpeye Halide Edip Adıvar Kitabı Özet

 Aliye adlı idealist bir öğretmenin, Yunanlılara ve onların işbirlikçilerine karşı verdiği mücadeleler ve hazin ölümü romanın konusudur. Eser okuyanları oldukça etkilemektedir.

Karakterler

Aliye: Romanın ana kahramanıdır. Cesur, idealist bir öğretmendir. Yunanlılarla ve onun işbirlikçileriyle mücadele eder. Galeyana gelen köylü tarafından öldürülür.
Hoca Fettah: Köyün imamıdır. Aliye’ye sahip olmak ister. Yunanlılarla işbirliği yapar.
Tosun Bey: Yunanlılara karşı kahramanca savaşan bir şahıstır.

Vurun Kahpeye Halide Edip Adıvar PDF İndir gibi bir çok kitabı web sitemizden bulabilir, indirebilirsiniz!